Fránek Architects

Fránek Architects

Menu

Liko-Vo

Liko-Vo Close

Architektura objektu se plně podřizuje hlavní ideji celého návrhu, což je v tomto případě pracovat v lůně přírody, avšak se všemi vymoženostmi moderní doby. Žít v souzvuku s přírodou, nebýt na obtíž. A to nejen vizuálně, ale i z praktického hlediska.
Fasáda přístavby je opláštěna vertikálními záhony. Mezi těmito svislými zahradami bude do objektu proudit zelení filtrované světlo. Živá vzrostlá zeleň je ostatně i v interiéru objektu. Povrchy jsou hygienické, většinou přírodní ve zcela soudobém provedení. Tedy překližka, OSB desky, lamino, spárovka. Podlahy jsou lité, bílé. Střecha je zelená vegetační.
Frázování konstrukčního systému je přeneseno do vybočení stěn, tak aby vzniklými průzory mohlo vstupovat světlo do haly. Střecha je pilová, shedy proudí horní osvětlení.
Atributy skutečného ekologického pojetí objektu jsou v tomto případě přímo nositeli architektonických forem. Objekt se tak stává čistou přírodní formou nového typu, která svůj původ přiznává a na minimum eliminuje cokoli hmotné.

Slavkov u Brna
svářečská hala, kovovýroba

studie 2017
projekt 2017-2019
realizace 2019

Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo
Liko-Vo